Treść artykułu

Festyn w Nieledwi za nami…

24/08/2017 Autor: admin

Gminny Ośrodek Kultury wziął udział po raz kolejny w kampanii „Postaw na rodzinę”. W ramach tego uczestnictwa odbył się 6 sierpnia bezalkoholowy Festyn w Nieledwi poświęcony tematyce związanej z przesłaniem kampanii. Uczestnicy mogli zaopatrzyć się w udostępnione publicznie darmowe ulotki promujące akcję. Wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz soliści zaproszeni specjalnie na tę okazję. Podczas Festynu odbyły się dwa konkursy. Pierwszy skierowany do najmłodszych- był to konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było namalowanie swojego przyjaciela. Powołana komisja oceniła powstałe prace i wyłoniła zwycięzców, a zostali nimi: Oliwia Szmiga, Patrycja Ciucka, Maja Drewniak.
Do drugiego konkursu zaproszeni byli dorośli. Miał on formę konkursu wiedzy tematyką związany z przesłaniem kampanii. Zwycięzcami zostali: Jolanta Wołk, Alicja Stankiewicz, Henryk Kaliniak i Daria Tomicka-Gałka.
Dzięki wsparciu finansowemu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Trzeszczany dzieci mogły za darmo skorzystać z dmuchańców. Animatorki z GOK zapewniły dzieciom mnóstwo zabaw rekreacyjno-sprawnościowych.