Treść artykułu

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W NIELEDWI

13/06/2023 Autor: admin
Męska drużyna z Trzeszczan oraz zespoły – dziewczęcy, chłopięcy i kobiecy – z Nieledwi to najlepsze drużyny pożarnicze w gminie Trzeszczany. W zawodach, które odbyły się w niedzielę 11 czerwca w Nieledwi, wystartowało 11 ekip.
Do rywalizacji przystąpiły 4 męskie drużyny, po 3 młodzieżowe – dziewcząt i chłopców oraz jeden kobiecy zespół.
Niedzielne zmagania na boisku w Nieledwi odbywały się w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Wśród mężczyzn najlepiej wypadła OSP Trzeszczany, która detronizowała ubiegłorocznych mistrzów czyli OSP Zadębce. Trzecie miejsce zajęła OSP Nieledew, a na czwartej pozycji
uplasowała się OSP Mołodiatycze. Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt wygrała Nieledew I, druga była Nieledew II, a trzecie miejsce zajęła MDP Zadębce. Wśród chłopców również zwyciężyła ekipa gospodarzy, która okazała się lepsza od MDP Zadębce i MDP Trzeszczany. Zawody kobiecych drużyn wygrała
reprezentacja OSP Nieledew, która jako jedyna przystąpiła do rywalizacji. Sędzią głównym niedzielnych zawodów był młodszy brygadier Piotr Bartko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli wójt gminy Trzeszczany Paweł Lipski i wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Wiesław Łaciński. Męska drużyna z Trzeszczan oraz dziewczęcy, chłopięcy i kobiecy zespoły z Nieledwi będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 2 lipca w Jarosławcu w gminie Uchanie.