Wyprawka czytelnicza ! „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK!”

10/09/2019 Autor: admin

Zabierzmy dzieci do biblioteki!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3 – 6 lat do  Biblioteki!
Każde dziecko urodzone w latach 2013 – 2016 (konieczny PESEL), które przyjdzie do bibliotek, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start: wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz kartę małego czytelnika, na której będzie przyklejało naklejki otrzymane za każdą wizytę w bibliotece. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem Małego Czytelnika.

Drodzy rodzice!

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa  i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Gminna Biblioteka Publiczna realizuje projekt w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki.