Wyniki konkursu „Kobiety i orzechy”

19/11/2021 Autor: admin

18 listopada 2021 r. w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Kobiety i orzechy- na słodko promujemy Gminę Trzeszczany”, organizowanego już po raz szósty przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach. Tym razem produktem bazowym były orzechy. Przystąpiło do niego 12 Pań z terenu Gminy Trzeszczany. Zgłoszone ciasta oceniała komisja powołana przez organizatora, a były to Panie:

– Anna Gałka – nauczyciel zajęć praktycznych w klasach o profilu gastronomicznym
                              w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie
– Barbara Serafin – Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy
– Justyna Hawro- z wykształcenia specjalista w dziedzinie sztuki kulinarnej

Jury po ocenie wszystkich ciast postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce (Zestaw garnków TEFAL) – Justyna Stańko za ciasto „Orzechowa kostka”,
II miejsce ( Mikser BOSCH) – Barbara Marud za ciasto „ Snikers”,
III miejsce (Blender BOSCH)- Zofia Frąckiewicz za ciasto „Orzechowiec znad Sekwany”.  Nagrody za trzy pierwsze miejsca ufundował Wójt Gminy Trzeszczany Pan Stanisław Czarnota. Następnie komisja konkursowa postanowiła przyznać jedno wyróżnienie Pni Edycie Krygowskiej za „Tort orzechowy”. Nagrodę ufundował Przewodniczący Rady Gminy Pan Mariusz Pietnowski.

Wszystkim uczestniczkom konkursu wręczono podziękowanie za udział oraz upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom!