Treść artykułu

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W OSTRÓWKU

13/06/2018 Autor: admin

10 czerwca 2018 roku w Ostrówku przemarszem pocztów sztandarowych do miejscowej kaplicy rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca mieszkańców Ostrówka i okolic zamordowanych przez niemieckich okupantów 19 czerwca 1944roku. Mszę Świętą odprawił proboszcz parafii Gdeszyn ks. Mariusz Rybiński. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół Ostrowiacy. Po uroczystej Mszy Świętej głos zabrał pan Stanisław Czarnota wójt Gminy Trzeszczany. W swoim wystąpieniu nawiązał do tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce na terenie Gminy Trzeszczany w czasie II wojny światowej. Następnie, delegacje złożyły wieńce przed pomnikiem pomordowanych. Po głównych uroczystościach organizatorzy zaprosili wszystkich gości na piknik rodzinny, którym towarzyszyła muzyka ludowa, wykonywana przez zespoły działające przy GOK w Trzeszczanach tj. „Twister”, grupa taneczna maluszków, Zespół Ludowy „Stokrotki” z Nieledwi, Zespół Ludowy „Echo” z Trzeszczan, Zespół Ludowy „Zorzanie” z Zadębiec, Zespół Ludowy „Ostrowiacy” z Kapelą, oraz gościnnie zespół „Niepokorni”. Uczestnicy pikniku mieli okazje bawić się, tak jak bawili się nasi pradziadkowie, przy dźwiękach muzyki ludowej do godz. 21.00.
Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Ostrówek – Dom Rodzinny” – głównemu organizatorowi uroczystości, zarówno za przygotowanie pysznego bigosu, grilla oraz słodkości w postaci pączków dla wszystkich uczestników pikniku, jak również ławek i stolików. Nie zabrakło również kawy i herbaty.
Serdecznie dziękujemy zespołom, które swoim wystąpieniem sprawiły, że niedzielny piknik przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze.