Treść artykułu

Uroczyste obchody 73 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę

24/09/2012 Autor: admin

           24 września 2012 roku w Nieledwi odbyły się uroczystości upamiętniające 73 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w dniu 17 .09. 1939 r. 24 września to również rocznica śmierci oficerów por. Józefa Rauta i por. Włodzimierza Nierychlewskiego, którzy zginęli…

 z rąk Armii Czerwonej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Nieledwi, którą odprawił proboszcz ks. Janusz Granda. Następnie wszyscy udali się na grób poległych oficerów, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. Montaż słowno w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nieledwi przygotował instruktor GOK w Trzeszczanach Pan Arkadiusz Pydyś. Uroczystość zakończył Wójt Gminy Trzeszczany Pan Mirosław Kutera, który w swoim wystąpieniu nawiązał do tragicznej historii Polski oraz podziękował wszystkim za obecność.

W uroczystości przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach i Urząd Gminy udział wzięli uczniowie szkół z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele organizacji kombatanckich, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieledwi oraz mieszkańcy Nieledwi.