TURNIEJ POWIATOWY 27. JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

17/11/2023 Autor: admin

16 listopada 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach Pierwszych odbył się Turniej Powiatowy 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Sny i marzenia”, w którym wzięło udział 20 uczestników z powiatu hrubieszowskiego.

Komisja w składzie:

Piotr Czyryk  – reprezentujący Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, instruktor do spraw muzyki chóralnej,

Jolanta Głowacz – animator kultury, instruktor ds. teatru w Hrubieszowskim Domu Kultury

Sylwia Heś – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie

nominowała do etapu wojewódzkiego 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego następujące osoby:

W kategorii uczniów szkół podstawowych – klasy I-III:

1. JAN HEJNA – SP im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach (gmina Hrubieszów)
  2. JOANNA KRYSZCZUK – Publiczna SP W Dołhobyczowie (gmina Dołhobyczów)

W kategorii uczniów szkół podstawowych – klasy IV-VI:

1. SAMANTA GIERGIELEWICZ – SP im. Jana Pawła II w Mienianach (gmina Hrubieszów)

W kategorii uczniów szkół podstawowych – klasy VII-VIII:

1. KAROL PYSIEWICZ – SP w Strzyżowie (gmina Horodło)

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

1. KACPER TOMASZ KALEMBA – I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie (gmina Werbkowice)
  2. KORNELIA KRUK – I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie (gmina Hrubieszów)

Laureaci wezmą udział w Turnieju Wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 28-29 listopada o godzinie 10.00 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin, poziom -1) zgodnie z harmonogramem zawartym w regulaminie konkursu:

28 listopada 2023 r. – godzina 10.00 – występują uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych
29 listopada 2023 r. – godzina 10.00 – występują uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli.

Wszyscy recytatorzy, którzy wzięli udział w eliminacjach powiatowych otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Trzeszczany i Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.

Dziękujemy wszystkim recytatorom za udział w konkursie, jury za owocną współpracę i rzetelną ocenę uczestników, rodzicom, nauczycielom, instruktorom i innym słuchaczom konkursu za przybycie, a laureatom życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.