„PIKNIK POD WIATRAKAMI” W BOGUCICACH

04/10/2023 Autor: admin

W ubiegłą niedzielę, 1 października, przy świetlicy wiejskiej w Bogucicach odbył się „Piknik pod wiatrakami”, którego głównym organizatorem był Elawan Energy Polska przy wsparciu Wójta Gminy Trzeszczany i Gminnego Ośrodka Kultury.

Piknik otworzył Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury witając uczestników pikniku. Następnie głos zabrał pełniący obowiązki Wójta Gminy Trzeszczany Pan Paweł Lipski oraz Pan Piotr Madej, który przywitał gości w imieniu firmy Elawan Energy Polska. Podczas „Pikniku pod wiatrakami” mogliśmy posłuchać zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach, a były to: „Echo” z Trzeszczan, „Ostrowiacy z kapelą” z Ostrówka, „Zorzanie” z Zadębiec, „Stokrotki” z Nieledwi, oraz „Niepokorni”.

Dla uczestników pikniku były przygotowane potrawy z grilla: kiełbaska, karkówka, skrzydełka i kaszanka. Można było też skosztować żurku oraz uraczyć się przekąską w postaci kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Główny organizator zadbał również o napoje gazowane i ciepłe napoje w postaci kawy i herbaty, które rozgrzewały wszystkich przybyłych. Do dyspozycji gości był stół z ciastami przygotowanymi przez KGW Bogucice, a także,  już tradycyjnie, stoisko z bezpłatną watą cukrową i popcornem.
Najmłodsi uczestnicy mogli dowoli bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach tzw. „dmuchańcach”. Przez cały czas trwania festynu wszystkim towarzyszyła wspaniała, serdeczna atmosfera.

Dziękujemy Firmie Elawan Energy Polska głównemu sponsorowi tej imprezy, Panu Wójtowi Pawłowi Lipskiemu, Panu Piotrowi Madej przedstawicielowi Elawan Energy Polska, Paniom, które obsługiwały grilla, gotowały i podawały ciepłe napoje, Paniom z KGW Bogucice za włączenie się w organizację pikniku i przygotowanie ciast.  Wszystkim przybyłym dziękujemy za wspólną zabawę.

Podczas „Pikniku pod wiatrakami” wykorzystano nowy sprzęt nagłaśniający  zakupiony z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.