Treść artykułu

PIERWSZY KROK W CYFROWY ŚWIAT

12/03/2013 Autor: admin

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzeszczanach- Filia w Nieledwi zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 20 marca 2013 roku (środa) godz. 14.00 zaprasza dorosłych i osoby starsze, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetemna  spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” będzie prowadzone przez pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzeszczanach– „Latarnika Polski Cyfrowej”. Rozpocznie się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Będą więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych.

Spotkanie będzie okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrują także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu i włączenia się w Tydzień z Internetem 2013.

***

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

 

Informacji udziela:

Zofia Kowalska

84/6575079