Treść artykułu

Odjazdowy Bibliotekarz

24/06/2015 Autor: admin

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska rowerowa akcja bibliotekarzy oraz wszystkich miłośników książki. Święto bibliotek i rowerów. Wydarzenie ma charakter otwarty i niekomercyjny. Jego znakiem rozpoznawczym jest kolor pomarańczowy, rower i książka. Jego celem jest promocja czytelnictwa, bibliotek i roweru, jako elementów aktywnego stylu życia. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzeszczanach wzięła udział w tej kampanii już po raz kolejny organizując rajd. Odbył się on 19 czerwca, a wzięło w nim udział ponad 70 osób. Do współpracy włączyli się: Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach,  Szkoła Podstawowa w Mołodiatyczach i Biblioteka Publiczna w Werbkowicach. Bibliotekarze oraz wszystkie grupy wyposażone w pomarańczowe czapeczki, balony i przypinki z logo kampanii wyruszyły ze swoich miejscowości przy eskorcie policji. Wszyscy spotkali się przy świetlicy wiejskiej w Bogucicach, gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Po krótkim odpoczynku uczestnicy wzięli udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez bibliotekarzy. Był min. slalom na rowerach i wyścig z książką na głowie oraz popularne przeciąganie liny. Zwieńczeniem imprezy były kiełbaski z grilla.

Dziękujemy policjantom z Posterunku Policji w Trzeszczanach za zabezpieczenie trasy rajdu.
Podziękowania kierujemy również w stronę mieszkańców wsi Bogucice za pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz do Pana Marka Rysia za oprawę fotograficzną.
Ogromne podziękowania dla sponsora, którym była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Trzeszczany.
Chcielibyśmy podziękować także koleżankom z Biblioteki z Werbkowic za współorganizację i dobrą zabawę.
Zapraszamy za rok!

Przypinki z logo kampanii zostały wykonane przez firmę  AD MEMO Mateusz Kasjaniuk  (www.przypinka.pl)

 


Autorem zdjęć jest Marek Ryś