Treść artykułu

LEOPOLDÓW – UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

18/06/2018 Autor: admin

W dniu 17 czerwca 2018 roku o godz. 15.00 przy pomniku upamiętniającym mieszkańców Leopoldowa którzy zginęli w dniu 24 marca 1944 roku z rąk ukraińskich nacjonalistów została odprawiona uroczysta Msza Święta. W intencji pomordowanych Mszę Świętą odprawił Ks. Marek Barszczowski – proboszcz parafii Trzeszczany a kazanie wygłosił ks. kan. Włodzimierz Kwietniewski.
W uroczystościach uczestniczyły zaproszone poczty sztandarowe z terenu Gminy Trzeszczany oraz poczet sztandarowy OSP z Podhorzec, miejscowości sąsiadującej z Leopoldowem. Po Mszy Świętej głos zabrał Pan Stanisław Czarnota wójt Gminy Trzeszczany. W swoim wystąpieniu nawiązał do tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce na terenie Leopoldowa jak i całej Gminy Trzeszczany w czasie II wojny światowej. Następnie, delegacje złożyły wieńce przed pomnikiem pomordowanych. Po głównych uroczystościach organizatorzy zaprosili wszystkich gości na wspólny obiad.
Składamy serdeczne podziękowania sołtysowi wsi Leopoldów Panu Stanisławowi Łukiewiczowi, za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz poczęstunku dla zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom wsi Leopoldów za włączenie się w organizację uroczystości oraz pamięć i coroczne czczenie tych tragicznych wydarzeń jakie dotknęły tą miejscowość.