Książka „Bitwa pod Trzeszczanami i Gliniskami 2IX 1920” – do wypożyczenia w naszych bibliotekach

23/09/2020 Autor: admin

Wojna polsko – bolszewicka kojarzy nam się najczęściej z tzw. „Cudem nad Wisłą” czy bitwą pod Komarowem. Jednak starcia wojsk polsko – bolszewickich w roku 1920 to nie tylko te duże bitwy, które zostały już bardzo dobrze udokumentowane. 2 września 1920 roku miała miejsce bitwa pod Trzeszczanami. W setną rocznicę tej bitwy, ukazała się wydana przez Gminę Trzeszczany książka pt. „Bitwa pod Trzeszczanami i Gliniskami 2 IX 1920 r.”, której autorem jest pan Andrzej Klocek, opisująca to wydarzenie. Jest to cenne źródło historyczne a zarazem wspaniała lekcja historii z którą warto się zapoznać. Książka została wydrukowana z wykorzystaniem historycznej czcionki nazywanej „antykwą Półtawskiego”, która była pierwszym polskim krojem po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Książkę można już wypożyczyć w naszych bibliotekach. Wkrótce będzie również dostępna w Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie Powiatu Hrubieszowskiego. Zapraszamy.