KONKURS NAJLEPSZY CZYTELNIK ROKU 2023

08/03/2024 Autor: admin
Konkurs Najlepszy Czytelnik Roku 2023 został ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach w styczniu 2023 r. i trwał do 31 grudnia 2023 r.
Celem konkursu „Najlepszy Czytelnik roku 2023” było popularyzowanie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą, aktywizowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania, promocja książki i czytelnictwa, zachęcenie do częstego odwiedzania naszych bibliotek.
W konkursie wzięło udział 297 czytelników w wieku od 3 do 90 lat w trzech kategoriach wiekowych. Ocenie konkursowej podlegała aktywność czytelnicza uczestników konkursu na podstawie systemu bibliotecznego MAK +, którego wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, terminowość oddawania książek przez czytelnika oraz dbałość czytelnika o wypożyczone książki.
Tytuł Najlepszego Czytelnika roku 2023 otrzymują:
• w kategorii I – najmłodsi
I miejsce: Nela Dzirba – 31 przeczytanych książek
II miejsce: Helena Borna – 24 przeczytanych książek
III miejsce: Leon Rutkowski -19 przeczytanych książek
• w kategorii II – młodzież do lat 18
I miejsce: Olga Borys- 48 przeczytanych książek
II miejsce: Magdalena Lipian -23 przeczytanych książek
• w kategorii III – dorośli
I miejsce: Pani Zofia Wur – 199 przeczytanych książek
II miejsce: Pani Maria Kruk – 157 przeczytanych książek
III miejsce: Pani Krystyna Mamczur – 103 przeczytanych książek
Laureaci konkursu za I miejsce w trzech kategoriach otrzymali statuetki dla Najlepszego Czytelnika Roku 2023 a także nagrody książkowe i dyplomy uczestnictwa.
Wszystkim nagrodzonym czytelnikom gratulujemy!