Koncert Kolęd 06.01.2019 r.

08/01/2019 Autor: admin

6 stycznia 2019 roku odbył się w Domu Kultury w Nieledwi koncert kolęd pt. „Śpiewajmy i grajmy Mu…”. W koncercie wzięli udział zaproszeni goście w osobach: pan Stanisław Czarnota – wójt gminy, proboszcz miejscowej parafii Ks. Janusz Granda, proboszcz parafii Trzeszczany Ks. Marek Barszczowski, Ks. kan. Włodzimierz Kwietniewski, wikariusz Ks. Mateusz Kopa, Radny Rady Powiatu Hrubieszowskiego pan Patryk Czerwonka oraz radni, sołtysi, przedstawicielki kół gospodyń i klubów seniora z terenu gminy Trzeszczany.
Koncert kolęd rozpoczęły dzieci z Koła Misyjnego działające przy szkole Podstawowej w Trzeszczanach przygotowane przez panią Barbarę Gryn.
W trakcie swego występu członkowie Koła Misyjnego zbierali do puszek datki przeznaczone dla dzieci w Burundi i Ugandzie. Następnie na scenie debiutował nowo powstały zespół dziecięcy z Nieledwi. Gościnnie wystąpiła SCHOLA  z parafii Trzeszczany prowadzona przez panią Justynę Hawro. W podziękowaniu za wspaniałe występy dzieci były częstowane słodkościami ufundowanymi i wręczanymi przez Wójta Gminy Stanisława Czarnotę. Publiczność miała również przyjemność posłuchać pięknie zaaranżowanych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach tj., zespół „Stokrotki”, zespół „ECHO” z Trzeszczan, zespół „Zorzanie „ z Zadębiec, zespół „Ostrowiacy” z Ostrówka oraz zespół „Niepokorni”. Po zakończonym koncercie kolęd Wójt Gminy, władze samorządowe oraz kapłani podzielili się opłatkiem z występującymi  zespołami .
Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW z Nieledwi, Trzeszczan oraz zespołowi Zorzanie za upieczenie i dostarczenie wspaniałych słodkości, które trafiły na słodki stół, a którymi mogła się poczęstować słuchająca koncertu publiczność jak również poczęstunku na wspólny opłatek.
Bardzo cieszy fakt, że tak dużo mieszkańców naszej gminy zdecydowało się spędzić z nami niedzielne popołudnie wsłuchując się w piękno kolęd i pastorałek za co serdecznie dziękujemy.