Jubileusz 60-lecia KGW w Trzeszczanach

21/11/2018 Autor: admin

Dnia 17 listopada 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach odbył się Jubileusz 60 – lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Trzeszczanach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów w kościele parafialnym w Trzeszczanach, którą odprawił ks. Mateusz Kopa.  Jubileuszowe uroczystości uświetnili swym przybyciem znamienici goście, a wśród nich m.in.: Panie, które niegdyś działały w Kole Gospodyń Wiejskich,  Stanisław Czarnota – Wójt Gminy Trzeszczany, Mariusz Pietnowski – Przewodniczący Rady Gminy, Edyta Dobosz – Maciuk – Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie, Stanisław Wojczuk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach,  Marek Ryś – sołtys wsi Trzeszczany Pierwsze, ks. Marek Barszczowski proboszcz Parafii w Trzeszczanach wraz z kapłanami: ks. kan. Włodzimierzem Kwietniewskim oraz ks. Mateuszem Kopą oraz delegacje z sąsiednich zaprzyjaźnionych Kół. Uroczystość otworzyła Pani Daria Tomicka – Gałka, która powitała przybyłych gości. Następnie głos zabrała Pani Maria Kidyba i Pani Jola Wołk, które przedstawiły historię działalności Koła. Zaproszeni goście złożyli życzenia i pamiątkowe upominki. Na tą okazję przygotowany został również występ zespołu ludowego „ECHO” z Trzeszczan. Dla wszystkich przewidziano smaczny poczęstunek.  Nie zabrakło gromkiego „Sto lat” i wyśmienitego tortu. Ciepła i serdeczna atmosfera, dźwięki muzyki – wszystko to spowodowało, że ten jubileuszowy wieczór upłynął radośnie i przyjaźnie.

„60 lat czy to dużo, do setki jeszcze trochę brakuje
lecz nie ważne, kto ile ma lat, lecz na ile się czuje.
U nas średnia wieku to…, -cóż kobiet o wiek pytać nie wypada,
więc i w tym przypadku zachowana będzie ta zasada.
My jesteśmy duchem młodzi, mówiąc między nami,
część piechotą chodzi, kilka jeździ samochodem, większość rowerami.
Są panienki do wzięcia, na wszystkim się znają,
i nam niedoświadczonym chętnie doradzają.
Są mężatki z większym lub mniejszym stażem,
i te co chętnie znajdą się jeszcze przed ołtarzem.
Słowem różnorodność to podstawa,
więc przyłącz się do nas prosta sprawa.
Dla zabicia czasu lub własnej pociechy,
Zajrzyj czasami pod świetlicy strzechy.
Nikt nikogo nie wygania,
a KGW zawsze było znane z naczyń wypożyczania.
Bo tego nikt nie wie, tylko my sami,
że my panie z KGW jesteśmy największymi swoimi sponsorami.
Dobrze, że ten gatunek jeszcze nie wyginął,
i możemy posiłkować się GOK – iem, SAAK- iem lub GMINĄ.
Przecież wszyscy się cieszą w Trzeszczańskiej gminie,
kiedy KGW gdzieś w świecie zasłynie.
To jest wspólne dzieło dla dobra wspólnego,
wiec nie zwlekaj i przyłącz się do Niego.
Pięknie i odświętnie było,
dużo się jadło i dużo tańczyło.
Dziękujemy gościom, którzy przybyli,
i razem z nami 60 –ty Jubileusz uczcili”.

Autor wiersza: Jolanta Wołk