Gminna Akademia z okazji Dnia Matki

28/05/2018 Autor: admin

27 maja w Domu Kultury w Nieledwi odbyła się Gminna Akademia z okazji Dnia Matki. Akademię otworzył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, witając zaproszonych gości oraz przybyłe na uroczystość mamy. Po powitaniu głos zabrał Pan Stanisław Czarnota – Wójt Gminy Trzeszczany, który w swym wystąpieniu podkreślił rolę matki w procesie wychowania dziecka i złożył wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Do życzeń przyłączyły się dzieci, które poprzez recytowane wiersze wyraziły swoje podziękowanie za trud wychowania wszystkim mamom.

Po wspólnie z dziećmi odśpiewanym „Sto lat”, Wójt Gminy Pan Stanisław Czarnota wręczył wszystkim mamom symboliczną różę. W dalszej części akademii wystąpiły dla mam zespoły działające przy GOK w Trzeszczanach tj. zespół dziecięcy „Promyczki”, Zespół Ludowy „Echo” z Trzeszczan, Zespół Ludowy „Zorzanie” z Zadębiec, Zespół Ludowy „Ostrowiacy” z Kapelą, oraz gościnnie zespół „Niepokorni”. Przybyłe na uroczystość mamy mogły obejrzeć również popisy taneczne swych milusińskich, którzy tańczą w zespołach „Twister” oraz „Młodszej Grupie Tanecznej”. Wszyscy zgromadzeni biorący udział w akademii mogli spróbować pysznych ciast z przygotowanego na słodko stołu a które upiekły Panie z Zespołu Ludowego „Echo” z Trzeszczan, za co serdecznie dziękujemy. Serdecznie dziękujemy również dzieciom, które wzięły udział w części artystycznej, członkom zespołów tanecznych i śpiewaczych, oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.