Eliminacje gminne 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Trzeszczanach

27/10/2023 Autor: admin
Dzisiaj o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach Pierwszych odbyły się eliminacje gminne 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego – „Sny i marzenia” ogłoszonego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie.
Celem konkursu jest m.in. podtrzymywanie i upowszechnianie idei kultury języka oraz kultury żywego słowa, promocja czytelnictwa, a także rozbudzanie zainteresowania literaturą i poezją.
Konkurs rozpoczął dyrektor GOK w Trzeszczanach pan Stanisław Wojczuk, który przywitał wszystkich uczestników konkursu, komisję konkursową, nauczycieli i rodziców. W turnieju wzięło udział 10 recytatorów z gminy Trzeszczany. Występy oceniała komisja konkursowa w składzie:
Pani Jolata Wołk – poetka regionalna, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie,
Pani Lucyna Siedlecka – bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej
w Werbkowicach,
Pani Joanna Kons – bibliotekarz Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Hrubieszowie.
Po wysłuchaniu recytacji komisja konkursowa nominowała do udziału w etapie powiatowym następujące osoby:
z kategorii klasy I – III:
Hubert Brzuchala – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Trzeszczanach, który recytował wiersz pt. „Okulary” autorstwa Juliana Tuwima,
z kategorii klasy IV-VI:
Laura Nowińska – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mołodiatyczach, która deklamowała wiersz „Sen” Bolesława Leśmiana.
Komisja konkursowa i Dyrektor GOK-u w Trzeszczanach wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Eliminacje powiatowe 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 16 listopada 2023 r. o godzinie 10.00 w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach Pierwszych.
Dziękujemy wszystkim przybyłym uczniom za udział w konkursie i gratulujemy recytatorom nominowanym do turnieju powiatowego. Składamy także serdecznie podziękowania Paniom z komisji konkursowej za trud włożony w ocenę uczestników eliminacji gminnych 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.🍂