Treść artykułu

Dzień Poezji w Trzeszczanach

23/03/2015 Autor: admin

18 marca Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach w ramach promocji i wsparcia mieszkańców gminy Trzeszczany, którzy piszą poezję,  zorganizował obchody „Światowego Dnia Poezji”.

Sympatycy tego rodzaju literatury mogli wsłuchać się w emocje przelane na papier przez znane im osoby z terenu gminy Trzeszczany lub posłuchać wykonań poezji śpiewanej. Swoje talenty  zaprezentowali:
Jolanta Wołk- regionalna poetka, pisząca wiersze o różnorodnej tematyce. Jej prace publikowane są w tomikach Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej.

Sabina Poterucha- uczennica klasy I Liceum w Hrubieszowie, swój talent rozwija w Hrubieszowskiej Akademii Śpiewu. Na spotkaniu zaprezentowała 3 utwory poezji śpiewanej.

Barbara Hordyj- mieszkanka Trzeszczan Pierwszych. Jej wiersze do tej pory nigdy nie były publikowane. Światło dzienne ujrzały po raz pierwszy w trakcie koncertu. Swoje wiersze dla dzieci dodatkowo wzbogaca ilustracjami

Janina Mazur- mieszkanka Trzeszczan Pierwszych pisze wiersze o różnorodnej tematyce, którymi niejednokrotnie uświetniała wiele wydarzeń kulturalnych w naszej gminie.

Gościnnie wystąpił również  Waldemar Kondraciuk- wspaniały muzyk, któremu od dziecka towarzyszy gitara. Na Dniu Poezji zaprezentował kilkanaście bardzo znanych utworów poezji śpiewanej.

W koncercie udział wzięło 35 osób. Liczymy, że kolejne wydarzenia organizowane przez GOK będą cieszyły się tak dobrą, bądź jeszcze lepszą frekwencją.