Treść artykułu

DZIEŃ KOBIET W GMINIE TRZESZCZANY

13/03/2013 Autor: admin

10 marca 2013 roku w świetlicy w Drogojówce obchodziliśmy uroczystość Gminnego Dnia Kobiet, święta obchodzonego jako wyraz szacunku dla płci pięknej.

Dzień Kobiet świętowało ok. 80 Pań – mieszkanek Gminy Trzeszczany. Wójt Gminy Pan Mirosław Kutera oraz Sekretarz Gminy Pan Wacław Borkowski, w imieniu własnym i pozostałych obecnych na spotkaniu Panów, złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli kwiaty wszystkim Paniom.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Drogojówki  w podziękowaniu za zaangażowanie i przygotowanie tak miłej uroczystości otrzymały od władz samorządowych prezent. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości obejrzeli występy taneczne dziecięcych grup tańca towarzyskiego: z Trzeszczan i „Gold Group” z Nieledwi. Zespół „Stokrotki” z Nieledwi, do którego należą w większości Panie z KGW Nieledew doskonale wiedział, jak umilić czas na takiej uroczystości – dobrze znane piosenki w ich wykonaniu mogły nucić wszystkie Panie.

Występy przygotowane były przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach: grupy taneczne – Pani Dorota Borys, zespół „Stokrotki” – Pan Arkadiusz Pydyś.
Uroczystość przebiegała w sympatycznej, miłej i życzliwej atmosferze, przy słodkim poczęstunku i małej czarnej.