„BITWA REGIONÓW” – PIKNIK Z PRODUKTEM POLSKIM

11/08/2023 Autor: admin
16 lipca przy świetlicy w Trzeszczanach Pierwszych gościli uczestnicy konkursu kulinarnego „Bitwa regionów”. Do konkursu przystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu hrubieszowskiego. Panie przygotowały wspaniałe, tradycyjne dania, pełne smaku, aromatu i oparte na historii regionu. W wyniku długich obrad Komisji Konkursowej udało się wyłonić Laureatów:
Pierwsze miejsce: KGW Modryń Kolonia za Łopatkę z kością w cieście pieczoną w piecu chlebowym.
Drugie miejsce: KGW w Kosmowie za przygotowanie potrawy Nadbużański barszcz.
Trzecie miejsce KGW „Feliksowianka ” w Feliksowie za Szynkę w cieście pieczoną w piecu chlebowym.
Zwycięzcy konkursu kulinarnego otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody pieniężne oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu kulinarnego wręczone zostały pamiątkowe podziękowania za udział w konkursie.
Wszyscy uczestnicy konkursu kulinarnego otrzymali drobne upominki, które wręczył Pan Paweł Lipski – wójt Gminy Trzeszczany.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim Kołom jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie oraz kultywowanie wspaniałych tradycji kulinarnych.
Kolejnym etapem konkursu będzie półfinał „Bitwy regionów”, który odbędzie się 9 września w Okszowie w powiecie chełmskim. Powiatowa „Bitwa regionów” w Trzeszczanach Pierwszych była jednym z elementów „Pikniku z produktem polskim”, który zorganizowały Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Równolegle z konkursem odbywały się występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły: „Ostrowiacy” z kapelą z Ostrówka, „Echo” z Trzeszczan, „Zorzanie” z Zadębiec, „Stokrotki” z Nieledwi oraz zespół „Niepokorni”. Dzieci mogły skorzystać z darmowych „dmuchańców” oraz różnych produktów spożywczych.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie jakiego udzielili nam Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie oraz Real SA Zakład Produkcji Koncentratów Nieledew. Okazana pomoc przyczyniła się do uatrakcyjnienia imprezy poprzez wzbogacenie asortymentu oferowanego bezpłatnie dla jej uczestników a szczególnie dzieci.