Treść artykułu

Bezpiecznie w szkole i poza szkołą- spotkanie z policją

28/10/2013 Autor: admin

25 października 2013 roku w szkołach podstawowych w Mołodiatyczach, Trzeszczanach i Nieledwi przeprowadzono spotkania z uczniami klas I, II i III, dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.

Organizatorami spotkań byli: Posterunek Policji w Trzeszczanach, Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.

            Na początku każdego spotkania aspirant sztabowy Pan Krzysztof Jańczuk przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać w drodze do szkoły oraz w szkole. Szczególną uwagę zwrócił na konieczność zachowania ostrożności przy poruszaniu się jezdnią bez chodnika oraz  bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Największą radość sprawił dzieciom pokaz umiejętności psa policyjnego o imieniu Fuks, którego przewodnikiem jest sierżant sztabowy Pan Krzysztof Mróz oraz wizyta maskotki hrubieszowskiej policji pluszowego lwa, w skórę którego wcielił się Pan Arkadiusz Piotrowski. 

Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z różnymi groźnymi sytuacjami, do których może dojść podczas spotkania z obcymi psami oraz zwrócenie uwagi na konieczność zachowania ostrożności przy zetknięciu się z dzikimi zwierzętami.

Pan przewodnik pokazał jak pies słucha i reaguje na komendy swojego pana wydawane głosem. Wyjaśnił, że wystarczy jeden gest, ruch ręką, żeby pies wiedział co ma w danej chwili zrobić. Opowiadał jak szkoli się psy policyjne oraz jak należy dbać o własnego psa.

            Fuks wraz ze swoim przewodnikiem odwiedził też dzieci w Centrum Edukacji Przedszkolnej w Trzeszczanach wzbudzając w oczach niektórych dzieci zachwyt,  a w niektórych pewne obawy.

            Na koniec każdego spotkania wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli zrobić zdjęcie wspólnie z policjantami, psem Fuksem i pluszowym lwem. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozostanie na długo w pamięci dzieci.

            Serdecznie dziękujemy dyrektorom i nauczycielom szkół w Mołodiatyczach, Trzeszczanach i Nieledwi za możliwość zorganizowania tego spotkania.