„Bezpieczna droga do szkoły”- spotkanie w Domu Kultury w Nieledwi

02/11/2012 Autor: admin

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Stowarzyszeniem „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” a Komendą Powiatową Policji i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzeszczanach w dniu 29 października 2012 roku zorganizowano w Domu Kultury w Nieledwi spotkanie dla dzieci pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wzięło w nim udział łącznie 34 uczniów z klas „I” Szkół Podstawowych z Nieledwi i Mołodiatycz oraz klasa „III” ze Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie dzieci obejrzały pokaz umiejętności psa policyjnego- Fuksa, który zdobył serca wszystkich uczestników oraz wysłuchały pogadanki przeprowadzonej  przez sierż. Edytę Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, która przekazała obecnym podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Natomiast Posterunek Policji w Trzeszczanach przygotował pokaz sprzętu policyjnego. Atrakcją była też obecność maskotki policyjnej misia- Poli, który rozdał dzieciom  drobne upominki ufundowane przez Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” w postaci odblasków i słodyczy. Na zakończenie zrobiono zdjęcie grupowe z misiem i Fuksem. Na zewnątrz można też było obejrzeć radiowóz policyjny. Wszyscy w doskonałych  humorach wrócili do szkoły i mamy nadzieję, że będą mile wspominać to spotkanie.