Treść artykułu

„Wakacje z GOKiem”

14/08/2018 Autor: admin

Od 16 lipca do 27 lipca w Nieledwi a od 30 lipca do 10 sierpnia 2018 r. dzieci z terenu gminy Trzeszczany uczestniczyły w organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach „Wakacjach z GOKiem”. W ramach zajęć przygotowaliśmy dla dzieci mnóstwo atrakcji. Każdy dzień wypełniony był zabawą, tańcem oraz wykonywaniem prac plastycznych. Dzieci odwiedził także policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. 10 sierpnia 2018 roku dzieci uczęszczające w zajęciach wakacyjnych oraz sportowych wzięły udział w wycieczce zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach do Kompleksu Świętokrzyska Polana na terenie parku krajobrazowego w Chrustach koło Kielc. Było tam mnóstwo atrakcji m.in.:
-Oceanika – w której dzieci zobaczyły wielkoformatowe akwaria z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. Łączna objętość wody w zbiornikach to ponad 250 000 litrów.;
– Park Miniatur Świętokrzysko – w nim podziwiały 20 najsłynniejszych obiektów z całego  województwa świętokrzyskiego. W skali 1:20 odtworzone zostały tam zamki, pałace, kościoły i zabytki techniczne.
– Kraina Zabawy – gdzie dzieci skorzystały z wielkich zabawek „dmuchańców”. Wszystkie atrakcje zostały utrzymane w charakterze podwodnego świata. Były tam wielkie zjeżdżalnie, ruchomy statek, olbrzymie kule i kilka mniejszych dmuchanych obiektów dla najmłodszych dzieci. Oprócz tego w specjalnym basenie dzieci pływały kolorowymi łódeczkami, a na najwyższym występującym w Polsce 8-metrowym eurobungee, skakały na wysokość nawet 11 metrów. Po pełnym dniu atrakcji uczestnicy wycieczki zmęczone, ale w dobrych humorach, wróciły do domu.