Rozstrzygnięcie konkursu „Kobiety i… borówki”

12/12/2023 Autor: admin
1 grudnia 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „KOBIETY I BORÓWKI – na słodko promujemy Gminę Trzeszczany”. W tym roku była to już ósma odsłona tego konkursu, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach. Tym razem produktem bazowym były borówki. Do konkursu przystąpiło do 8 Pań z terenu Gminy Trzeszczany.
Zgłoszone ciasta oceniała komisja powołana przez organizatora konkursu w osobach:
– Anna Gałka – nauczyciel zajęć praktycznych w klasach o profilu gastronomicznym w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie
– Aneta Martyniuk – pracownik Urzędu Gminy w Trzeszczanach.
– Kamila Szostakiewicz – pracownik Urzędu Gminy w Trzeszczanach.
Jury po wnikliwej ocenie wszystkich ciast postanowiło przyznać następujące miejsca:
I miejsce – Ewa Lipian za ciasto „Borówkowy Duet” (nagroda: mikrofala SHARP);
II miejsce – Małgorzata Misiak za ciasto „Borówkowiec” (nagroda: Soda Stream Terra);
III miejsce – Justyna Stańko za ciasto „Jagodowe z bezą” (nagroda: grill elektryczny Raven).
Nagrody za trzy pierwsze miejsca ufundował i wręczył Wójt Gminy Trzeszczany Pan Paweł Lipski.
Następnie komisja konkursowa postanowiła przyznać jedno wyróżnienie dla Pani Joanny Kons za ciasto „Borowianka”. Nagrodę (Suszarkę spożywczą Raven) ufundował Przewodniczący Rady Gminy Pan Mariusz Pietnowski.
Wszystkim uczestniczkom konkursu wręczono pamiątkowe podziękowania za udział oraz upominki w postaci zgrzewarek próżniowych które zostały ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom! Do zobaczenia za rok!