„PIKNIK PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W ZADĘBCACH

04/10/2023 Autor: admin
17 września przy dawnej szkole w Zadębcach odbył się „Piknik pieczonego ziemniaka”, którego głównym organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Zadębiec przy wsparciu Wójta Gminy Trzeszczany i Gminnego Ośrodka Kultury.
Piknik rozpoczął się o godzinie 14.00 i trwał do wieczora. Muzyczną oprawę pikniku zapewniły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach, a były to: zespół „Ostrowiacy z kapelą” z Ostrówka, „Stokrotki” z Nieledwi, „Echo” z Trzeszczan, „Zorzanie” z Zadębiec oraz „Niepokorni”. KGW Zadębce przygotowało ognisko, w którym były pieczone ziemniaki. Na wszystkich uczestników pikniku czekało także stoisko z bezpłatną watą cukrową i popcornem, kiełbaska i ziemniaki z grilla oraz stół ze słodkościami, kawą i herbatą. Najmłodsi uczestnicy mogli dowoli bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, skorzystać z dmuchanych rzutek, przejechać się bryczką i obejrzeć wnętrze wozu strażackiego. KGW Zadębce przygotowało także słodką niespodziankę dla dzieci w postaci lodów. Przez cały czas trwania festynu wszystkim towarzyszyła wspaniała, serdeczna atmosfera.
Dziękujemy Panu Wójtowi Pawłowi Lipskiemu, Paniom i Panom z KGW, Panu Zdzisławowi Korzan i Panu Stanisławowi Bucior, druhom strażakom z OSP Zadębce za włączenie się w organizację pikniku.
A wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za przybyciei wspólną zabawę.

Podczas „Pikniku pieczonego ziemniaka” po praz pierwszy wykorzystano nowy sprzęt nagłaśniający zakupiony z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.