Treść artykułu

Kolędowanie w Domu Kultury

11/01/2017 Autor: admin

6 stycznia odbył się w Domu Kultury w Nieledwi koncert kolęd pt. „Zaśpiewajmy kolędę”. W koncercie wzięli udział zaproszeni goście w osobach: pan Stanisław Czarnota – wójt gminy, proboszcz miejscowej parafii ks. Janusz Granda, pan Mariusz Pietnowski – przewodniczący Rady Gminy, pan Paweł Kłosiński – reprezentujący Starostę Hrubieszowskiego, pan Radosław Maksymowicz – przewodniczący PiS w Hrubieszowie oraz radni, sołtysi, przedstawicielki kół gospodyń i klubów seniora z terenu gminy Trzeszczany.
Koncert kolęd rozpoczęła pani Jolanta Wołk recytując napisany przez siebie okolicznościowy wiersz. Następnie wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach tj. zespół dziecięcy „Promyczki”, zespół „Stokrotki”, zespół „Ostrowiacy”. Na scenie debiutował również nowo powstały zespół „Bogutynki”, który zawiązał się w grudniu 2016 roku w Bogucicach. Gościnnie wystąpił zespół „Cuda Wianki” z Dorohuska w wykonaniu którego, publiczność miała przyjemność posłuchać pięknie zaaranżowanych kolęd i pastorałek.
Serdecznie podziękowania należą się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzeszczanach za upieczenie i dostarczenie wspaniałych słodkości, które trafiły na słodki stół a którymi mogła się poczęstować słuchająca koncertu publiczność.
Bardzo cieszy fakt, że tak dużo mieszkańców naszej gminy zdecydowało się spędzić z nami piątkowe popołudnie wsłuchując się w piękno kolęd i pastorałek. Marzeniem byłoby, żeby kolejnym imprezom organizowanym przez GOK dopisywała również tak licznie zgromadzona, wspaniała publiczność.
Dlatego już dziś zapraszamy na kolejne nasze imprezy i uroczystości.