„Kobiety i ser”- rozstrzygnięcie konkursu

26/11/2019 Autor: admin

22 listopada 2019 r.
w świetlicy wiejskiej
w Trzeszczanach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kobiety
i ser- na słodko promujemy Gminę Trzeszczany”, organizowanego już po raz piąty przez Gminny Ośrodek Kultury
w Trzeszczanach. Tym razem produktem bazowym był ser. Przystąpiło do niego 23 Panie  z terenu Gminy Trzeszczany. Zgłoszone ciasta oceniała komisja powołana przez organizatora, a były to Panie:

– Agnieszka Strzelecka – właścicielka „Krainy ciast i tortów” w Hrubieszowie
– Iwona Łącz- technolog piekarnictwa, kierownik zakładu w Piekarni Trzeszczany
– Anna Wiśniewska- dietetyk, specjalista ds. żywienia człowieka.

Jury po ocenie wszystkich ciast postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce (Ekspres kapsułkowy BOSCH) – Małgorzata Misiak za „Placki miodowe z serem”,
II miejsce ( Odkurzacz KARCHER) – Natalia Kowalska za „Sernik miętowy z czekoladą”,
III miejsce (Parowar PHILIPS)- Lucyna Dyjak za „Sernik z brzoskwiniami pod kruszonką”Nagrody za trzy pierwsze miejsca ufundował Wójt Gminy Trzeszczany Pan Stanisław Czarnota. Następnie komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa wyróżnienia:

I – Karolina Bubiełło za sernik „Krówkowa bajka”
II – Zdzisława Kons za sernik „Jajko sadzone”.

Wszystkim uczestniczkom konkursu wręczono podziękowanie za udział oraz upominki ufundowane przez sponsorów, a byli nimi:

– Wójt Gminy Trzeszczany- Stanisław Czarnota
– Mariusz Pietnowski- Przewodniczący Rady Gminy Trzeszczany oraz Barbara Serafin –Z-ca Przewodniczącego RG
– Adam Knysz – Zakład kamieniarski
– Dariusz Skiba- Piekarnia Trzeszczany
– Firma LEW-POL Wiesław Leszyński
– Edyta Dobosz- Maciuk- Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie
– Małgorzata Fedorczuk- V-ce Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie
– Patryk Wiązanka- Członek Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie
– Adam Szymański – Członek Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie
– Małgorzata Poterucha- Przewodnicząca Rady Fundacji „Podaj Dłoń”
– Krystyna Prystupa – Radna Rady Gminy
– Joanna Kons – Radna Rady Gminy
– Henryk Gałka – Sołtys i Radny rady Gminy
– Iwona Szymańska- Sołtys wsi Trzeszczany Drugie
–  Maria Wojtiuk- Sołtys wsi Zadębce Kol.
– Michał Panas – Sołtys wsi Zadębce
– Teresa Misiak- sołtys wsi Zaborce
– Krystyna Król – sołtys wsi Józefin
– Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach
Czas oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu  wypełniał  zespół ludowy „Ostrowiacy” z kapelą z Ostrówka.  Gratulujemy wszystkim uczestniczkom. Serdecznie dziękujemy sponsorom – bez Waszego zaangażowania nie było by możliwe ufundowanie upominków dla wszystkich uczestniczek.

Dziękujemy!