„JESZCZE RAZ, LAS BLIŻEJ NAS”

11/08/2023 Autor: admin
W dniu 2 lipca 2023 r., o godz. 15.00, obok sklepu „Bartek” w Mołodiatyczach odbył się festyn pt. „Jeszcze raz las bliżej nas” w ramach projektu „Natura od Kuchni”. Organizatorami festynu było Koło Gospodyń Wiejskich w Mołodiatyczach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzeszczanach. Celem festynu była promocja produktów żywnościowych pochodzących z lasu oraz integracja lokalnej społeczności z Lasami Państwowymi.
Imprezę rozpoczął swym występem zespół śpiewaczy „Echo” z Trzeszczan. W dalszej części programu uczestnicy festynu obejrzeli występy zespołów tj.:
– zespół „Stokrotki” z Nieledwi,
– zespół śpiewaczy „Zorzanie” z Zadębiec,
– zespół muzyczny „Interia”
– zespół „Niepokorni”.
Oprócz występów zespołów na uczestników festynu czekało wiele innych atrakcji. Dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni, dmuchanych rzutek, walca wodnego oraz stoiska z popcornem i watą cukrową. Animatorzy GOK-u w Trzeszczanach prowadzili zabawy taneczno-ruchowe, w których brały udział dzieci i dorośli. Druhowie strażacy z OSP Mołodiatycze przygotowali dwa pokazy: gaszenie pożaru oraz uwalnianie osób z samochodu. Wszyscy uczestnicy festynu mogli odwiedzić stoisko z pysznymi ciastami, daniami z „darów lasu” i grillem przygotowane przez panie oraz panów z Koła Gospodyń Wiejskich z Mołodiatycz.
Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Mołodiatyczach za zaangażowanie w organizację wydarzenia i współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzeszczanach.