Wycieczka do Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie

27/06/2013 Autor: admin

Gminna Biblioteka Publiczna w ramach podziękowania za uczestnictwo w „Bajecznych spotkaniach z biblioteką” była organizatorem wyjazdu dla dzieci z klas „0” SP z Mołodiatycz i Trzeszczan do Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie.

26 czerwca dzieci wraz z opiekunami i pracownikami GBP w Trzeszczanach zostali oprowadzeni po placówce i poznali zasady pracy w Straży Granicznej. Technik kryminalistyki w ciekawy sposób opowiedział i sposobach pobierania materiału do identyfikacji i pokazał jedną z tych metod. Mogliśmy także obejrzeć cele, gdzie przetrzymuje się zatrzymanych i samochody do ich transportu. Największym zainteresowaniem cieszył się helikopter Straży Granicznej, przy którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Po powrocie dzieci z SP Trzeszczany zaprosiliśmy do naszej Biblioteki, gdzie wręczyliśmy im pamiątkowe dyplomy i książeczki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.