28 Jesienny Konkurs Recytatorski – Turniej Gminny

30/09/2024 Autor: admin

Uprzejmie informujemy, że Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wraz z Centrum Kultury w Lublinie ogłosiło 28. Jesienny Konkurs Recytatorski.

Tematem tegorocznej edycji są Bajki, Baśnie i Legendy.

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach ogłasza eliminacje do gminnego turnieju 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 10.10.2024r. o godzinie 9:00 w Domu Kultury w Nieledwi.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studenci, a także wszyscy dorośli miłośnicy recytacji z terenu województwa lubelskiego.

W konkursie obowiązuje podział na następujące kategorie wiekowe:

− uczniowie szkół podstawowych – klasy 1-3,

− uczniowie szkół podstawowych – klasy 4-6,

− uczniowie szkół podstawowych – klasy 7-8,

− uczniowie szkół ponadpodstawowych,

− dorośli.

Recytatorzy ze szkół podstawowych (klasy 1-8) prezentują jeden utwór zgodny z tematyką konkursu.

Recytatorzy ze szkół ponadpodstawowych i dorośli prezentują dwa:

– pierwszy – związany z tematyką konkursu.

– drugi- związany z tematyką konkursu oraz województwem lubelskim (np. twórcy pochodzącego z terenu Lubelszczyzny).

Zgłoszenia do eliminacji gminnych przyjmujemy do 03.10.2024 r.

Regulamin 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Karta zgłoszeniowa 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego